Działania antykorupcyjne w urzędzie
W dniach 7-11 grudnia 2020 r. KSAP organizuje, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, szkolenie dla przedstawicieli administracji Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy - "Działania antykorupcyjne w urzędzie". Projekt realizowany jest w ramach Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego i finansowany ze środków programu polskiej pomocy rozwojowej, w dyspozycji Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Cel szkolenia
Zwiększenie kompetencji zawodowych uczestników w zakresie działań antykorupcyjnych w instytucjach administracji publicznej oraz skuteczności i efektywności polityki antykorupcyjnej (w tym etyki) w urzędach macierzystych uczestników szkolenia.
W programie
Program obejmuje wykłady i warsztaty z następujących tematów:
- Antykorupcyjne działania w urzędzie,
- Legalny i nielegalny lobbing w procesie decyzyjnym,
- Podejście do działań antykorupcyjnych w urzędzie - stopień formalizacji i centralizacji,
- System identyfikacji ryzyka korupcyjnego,
- Standardy międzynarodowe na przykładzie rekomendacji Rady OECD dotyczące uczciwości w służbie publicznej z 26.01.2017 r.,
- Doradca ds. etyki – status, rola, networking (działania w ramach wspólnoty praktyków),
- Konflikt interesów w urzędzie,
- Radzenie sobie z sytuacjami trudnymi: ścieżki informowania (procedury reagowania), w tym egzekwowanie odpowiedzialności.
W ramach programu uczestnicy szkolenia zwiedzą również wirtualnie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wezmą udział w spotkaniu kulturalno-integracyjnym on-line.
Forma szkolenia
Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z COVID-19, szkolenie realizowane jest w trybie on-line, na platformie ZOOM.
Akademia Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego
Program Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego (AAPPW), realizowany od 2011 roku, został stworzony przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej z inicjatywy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Celem Programu jest wzmocnienie administracji publicznej w państwach Partnerstwa Wschodniego poprzez organizację specjalistycznych modułów szkoleniowych dla urzędników z państw partnerskich: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.
Więcej na temat programu AAPPW